| Voor het seizoen 2007-2008 hebben we, mede voor de Gaudeamusgids, weer drie hedendaagse programma’s samengesteld – hoewel we het ook heel leuk vinden werken uit verschillende periodes met elkaar te combineren.
|
| 1. Frei aber Einsam
Wat hebben deze componisten nu weer met elkaar gemeen? Dat het alle vrije geesten waren, die hun inspiratie vonden op ongewone plaatsen – Florentz en Vivier tijdens hun reizen naar exotische plaatsen – of die zich uitten door volkomen trouw te blijven aan een idee, zoals Webern en Vermeulen. Vier zeer verschillende werken die de toehoorder elk op een eigen manier geheel opslokken.
|
| Anton Webern |
Sonate (1914) |
| Claude Vivier |
Piece (1975) |
| Jean-Louis Florentz |
Psaume et Litanies II op. 10a (1994/2004) |
| Matthijs Vermeulen |
Sonate nr. 2 (1938) |
| Krzysztof Meyer (1943) |
Sonate no.2 opus 99 (2004) |
|
2. Herinneringen aan Oekraïne
Tijdens onze toernee naar Oekraïne in oktober 2006 werd één ding duidelijk: hedendaagse muziek LEEFT in dat verre buurland van ons Europeanen! Afgezien van de nachtenlange discussies die we met de componisten aldaar voerden over de kwalitiet van de Nederandse hedendaagse muziek – waar men verbluffend veel van wist en over vond – werden we ook overstelpt met partituren. Bovendien is er nog meer onderweg! Hieruit een keus die even veelzijdig als interessant is.
|
| Sergey Pilyutikov |
Sonata (2000) |
| Lubawa Sydorenko |
Quasi sonata (2003) |
| Alexey Voytenko |
Intermezzo (2005) |
| Svitlana Azarova |
Model Citizens (2006) |
| Bogdan Sehin |
Nieuw werk |
|
3. Rondom Krzysztof Meyer
In Nederland is Krzysztof Meyer hoofdzakelijk bekend als de biograaf van Sjostakovitsj, die tevens diens opera “de Spelers” voltooid heeft. In de rest van de wereld staat hij echter bekend als groot componist met een zeer omvangrijk kamermuziekoeuvre. In oktober 2006 speelden wij de wereldpremière van zijn Tweede Sonate voor cello en piano. In dit programma de Eerste Sonate, samen met werk van zijn landgenoot en leermeester Lutoslawski en de Sonate van
Sjostakovitsj.
|
| Witold Lutoslawski |
Grave (1981) |
| Krzysztof Meyer |
Eerste Sonate op. 62 (1983)
|
| Dmitrij Sjostakovitsj |
Sonate op. 40 (1934) |
|
|
|